4,5 milona na OZE w Rybniku!

by

Długo na to czekaliśmy ale w końcu jest decyzja – będą dofinansowani do OZE w Rybniku! Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs w ramach poddziałania 4.1.3. RPO WSL „Odnawialne Żródła Energii”, który co ciekawe dotyczył projektów grantowych dla osób fizycznych.

„Dofinansowania w wysokości do 100 proc. kosztów kwalifikowanych będą przeznaczone na montaż w domach jednorodzinnych kotłów na biomasę, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – W Rybniku z dofinansowań skorzysta 240 właścicieli domów jednorodzinnych, którzy w kwietniu 2018 r. zgłosili się do naboru organizowanego przez Biuro Subregionu Zachodniego oraz Miasto Rybnik. Kwota dofinansowania dla mieszkańców Rybnika to nieco ponad 4,4 mln zł – dodaje prezydent.”

Gminy biorące udział w projekcie:

Godów – 94

Jastrzębie – Zdrój – 64

Krzyżanowice – 64

Marklowice – 65

Pszów – 89

Racibórz – 115

Rybnik – 308

Rydułtowy – 179

Wodzisłąw Śląski – 168

Żory – 182

 

4 Responses to "4,5 milona na OZE w Rybniku!"
  1. W porównaniu do Czerwionki Leszczyn to rzeczywiście jakieś śmieszne grosze udało się zdobyć. Urzędaski się nie popisały.

  2. Fotowoltaika to zagadnienie, którym coraz częściej zajmują się politycy, zwłaszcza przed wyborami. Program „mój prąd” to szumna zapowiedź wsparcia dla osób prywatnych – montujcie panele słoneczne, a my dołożymy się cdo całości inwestycji. Biorąc pod uwagę koszt ostateczny można sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak pamiętać o wstępnej inwestycji, która może być sporych rozmiarów. Jeśli po 5 latach całość się spłaci to jest naprawdę dobrze. Ja osobiście załatwiam szczegóły z firmą Bioran, gość ma pojęcie o tym co robi. Polecam kontakt – http://bioran.pl

  3. Mimo wszystko uważam, że ze środków unijnych Rybnik mógłby więcej siana wyszarpać. Coś mało ktoś się stara, ale śniadanka wspólne z uśmieszkiem w urzędzie to się organizuje. Aż miło popatrzeć jak dział geodezji zajada sobie przy papierach bułeczki z szyneczką. Fajnie, naprawdę fajnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.