500+ na nowych zasadach

by

    Zgodnie z zapowiedziami polityków zmieniają się zasady wypłaty 500+, również w Rybniku. Jakie zmiany się szykują? Razem ze zniknięciem kryterium dochodowego program dostępny ma być dla wszystkich dzieci pozostaje zasada iż wniosek o wypłatę trzeba będzie składać raz do roku, pierwsze wypłaty będą realizowane dopiero w październiku.

    Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski w formie elektronicznej (Emp@tia, ePUAP, ZUS PUE, bankowość elektroniczna) będzie można składać już od 1 lipca, natomiast osobiście dokumenty można dostarczać od 1 sierpnia. Jakie są najważniejsze zmiany w wypłatach?

– 500+ ma być przyznawane na każde dziecko, bez barier w postaci kryterium dochodowego

– Wsparcie ma trafiać także do rodzin przysposabiających dziecko oraz tych przebywających w placówkach wychowawczo – opiekuńczych

– W przypadku śmierci rodzica pobierającego fundusze, świadczenie przechodzi na drugiego rodzica.

Jak twierdzą politycy rozszerzenie programu jest możliwe dzięki poprawiającej się sytuacji budżetowej kraju, co ma być zasługą obecnie rządzących.

One Response to "500+ na nowych zasadach"
  1. Tępy naród nie wie że 500 dadzą a 1500 zabiorą. Większe zakupy w sklepie kiedyś mnie kosztowały 300-350 złotych, teraz 500-550, gdy to policzyć x4 to macie swoje 500+. Żenująca prawda, PIS znowu wygra bo dał z naszych pieniędzy wabik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.