Będzie strajk w szkołach w Rybniku?

by

Nie od dziś wiadomo, że nauczyciele w całej Polsce nie zgadzają się z warunkami zatrudnienia. Sprawa dotyczy oczywiście między innymi wysokości zarobków. Na przykładzie Rybnika widać jak na dłoni, że w najbliższym czasie czeka nas strajk nauczycieli. 71  szkół i przedszkoli z naszego miasta opowiedziało się za strajkiem. Od poniedziałku odbywały się referenda strajkowe, dziś wynik jest już znany. Oznacza to, że wszystkie placówki objęte sporem zbiorowym przystępują do strajku.

Warto dodać iż w sumie w referendum wzięło udział nieco ponad 90 procent wszystkich placówek w naszym mieście. Prawdopodobnie przykład z Rybnika jest odzwierciedleniem całej sytuacji w Polsce, a to może oznaczać tylko jedno.

Przypomnijmy szkoły w całej Polsce do 25 marca mają zdecydować, czy będą strajkować. Strajk zapowiedziano na 8 kwietnia 2019 roku. Według wstępnych założeń ma to być dopiero początek, a to oznacza, że może potrwać do egzaminów – gimnazjalnego i ósmoklasisty. Pierwszy rozpoczyna się 10 a drugi 15 kwietnia.

Wspólny postulat ZNP i WZZ Solidarność  to 1000 złotych podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.