Bezpieczny rower w Rybniku

by

 Policjanci z Rybnika, zwłaszcza w sezonie wiosennym, ostrzegają przed złodziejami rowerów. W tym przypadku bardzo ważna jest bowiem nasza czujność – podczas pozostawiania jednośladów zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które oglądają pozostawione rowery i których zachowanie może wskazywać na to, iż zamierzają dokonać przestępstwa. Alarmujmy Policję w przypadku podejrzanych zachowań innych osób.

    Ostatnie słoneczne dni spowodowały, że gro Rybniczan postanowiło czas wolny spędzić na podróży po  mieście za pomocą jednośladów. Każdego roku wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego policjanci otrzymują większą ilość zgłoszeń o kradzieżach jednośladów, które giną najczęściej spod sklepów, z posesji, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane.

     Na stronach internetowych Policja publikuje wskazania jak dbać o swój rower: 

  • nie pozostawiamy niezabezpieczonego roweru na klatce schodowej, pod sklepem i innych ogólnie dostępnych miejscach – wykorzystujemy do tego celu dostępne środki technicznego zabezpieczenia mienia,
  • warto wyposażyć jednoślad w solidny łańcuch i kłódkę, aby przypinać go do trwałego elementu, np. budynku, znaku drogowego, parkometru, balustrady, itp.,
  • zaopatrzmy, zwłaszcza drogie rowery w tzw. „tajnopis” – specjalne znaki widoczne w promieniach ultrafioletowych,
  • jeśli rower nie posiada numerów fabrycznych można nanieść, np. swój numer PESEL w warsztacie mechanicznym,
  • jeżeli musimy zostawić rower w piwnicy dopilnujmy, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, dodatkowo wyczulamy sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.