Buble na nowym parkingu

by

      Niemal od zawsze słyszałem w czasach młodości, że gdy dużo inwestujesz, to wszystko powinieneś dokładnie sprawdzić, zwłaszcza dokładnie obejrzeć z każdej strony wydawaną złotówkę. Dziś patrząc na to wszystko z perspektywy lat dochodzę do wniosku, że tak się tylko mówi, żeby „poprawnie wychować” swoje dzieci. Dlaczego bowiem będąc już dorosłym o tym zapominamy? Abstrahuję od tego czy faktycznie parking był potrzebny w tym miejscu, czy nie. Nie będę poruszał sprawy lokalizacji. Byłem osobiście by sprawdzić jak wygląda nasz „nowoczesny” parking od kuchni. Niestety nie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

     Środowy poranek, godzina 8:00 wjeżdżam na parking otwiera się szlaban, na tym etapie interesuje mnie tylko wjazd, kto by się zastanawiał nad tym jak wyjechać.

Przejeżdżam parter nie znajdując wolnego miejsca, nie sądzę by byli to klienci okolicznych sklepów. Jadę sobie serpentyną na piętro I.

Jest miejsce! Zostawiam samochód, zastanawiam się jak zejść na dół, myślę po cichu przecież tą samą serpentyną to trochę chyba niebezpiecznie i nie po kolei. Pytam pracujących robotników jak zejść wskazują mi drzwi, które nie były w żaden sposób opisane. Wchodzę, jest winda, są schody.

Jako zapalony kulturysta wybieram oczywiście windę! Wychodząc z parkingu obserwuję jeszcze robotników instalujących kosz na śmieci. I tu pomijając brak opisów na drzwiach całość oceniam nieźle.

Po mniej więcej 2-3 godzinach wracam po samochód. Idę tą samą drogą, ale wybieram schody. Wyjeżdżam i na tym etapie nie wiem co powinienem zrobić z biletem, który pobrałem przy wjeździe! Kieruję się zasadą, że jak jest bezpłatnie to nie muszę nic odbijać i przybijać. Jestem na poziomie 0 dojeżdżam do wyjazdu, strzałki poziome informują o wyjeździe.

Aż tu nagle doskakuje do mnie Pani z obsługi informując że to nie wyjazd a wjazd, co oczywiście przeczy znakom poziomym na jezdni. Tu ciekawostka Pani parkingowa pyta mnie dlaczego przed wyjazdem nie zwróciłem uwagi na znaki świetlne przy wjeździe na parking, przecież tam jest dokładnie opisane który pas jest do wjazdu, a który do wyjazdu (przyjechałem na parking jakieś 2,5 godziny temu). Pytam kto z kierowców odbierając auto będzie podchodził do frontu budynku, by zobaczyć którym pasem może wyjechać. Przecież oznaczenia świetlne z powodzeniem mogły być zainstalowane nie tylko od strony wjazdowej, by wjeżdżający na parking wiedzieli gdzie się wjeżdża, ale także przy wyjeździe.

Sugeruję to Pani, dostaję w twarz informacją, że parking jest w fazie testów a my nie mamy biadolić bo jest za darmo. Ten cały magiczny wjazd, jak się dowiedziałem ma być ruchomy. To znaczy w zależności od ilości wjeżdżających samochodów i wyjeżdżających ilość pasów ma się zmieniać. Jeśli będzie więcej wyjeżdżać to będą dwa wyjazdowe, gdy więcej będzie wjeżdżać to dwa będą wjazdowe. Strasznie to wszystko jakoś poplątane i pomieszane. Przecież to nie jest pierwszy tego typu parking w Polsce, na Świecie. Dlaczego nikt tego nie przemyślał od podstaw?! To że za darmochę nie znaczy że można nas traktować jak testowe bydło, tak mi się wydaje. Może się mylę ale chyba w pewnym sensie sam za to wszystko zapłaciłem, to mam prawo wymagać?

One Response to "Buble na nowym parkingu"
  1. Ja bym się zanowił nad sensem parkingu w tym miejscu, moim zdaniem lepiej by się sprawdził parking przy ZUSie policji i urzędzie skarbowym. Po co taki moloch w samym centrum, przecież to bezsensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.