Coraz mniej czasu na wymianę kotła

by

Czas mija i pozostało go coraz mniej w przypadku wymiany kotła na paliwo stałe. Przestarzały piec na ten co najmniej 5  klasy lub inne źródło ekologiczne pozostało:

  • kotły eksploatowane powyżej 10 lat trzeba wymienić do końca 2021 roku,
  • kotły użytkowane od 5-10 lat, należy wymienić do końca 2023 roku,
  • użytkownicy najmłodszych kotłów mają czas do końca 2025 roku,
  • kotły klasy 3 i 4 wg normy PN-EN 303-5:2012 należy wymienić do końca roku 2027.

Dobrym pomysłem jest kompleksowa wymiana na ekologiczne źródła ciepła:

W naszym mieście coraz większą popularnością cieszą się również folie grzewcze na podczerwień – to nie tylko ekonomia ale również zdrowie. Podobne rozwiązania stosowane są również w dziecięcych inkubatorach.

One Response to "Coraz mniej czasu na wymianę kotła"
  1. Ostatnio słyszałem że marszałek województwa zapowiadał likwidację wszystkich kotłów na Śląsku opalanych paliwem stałym. Znaczy że kocioł na pelet, który zainstalowałem u siebie w domu mając średnio gwarancji niezakłóceonej pracy na 15 lat będę musiał za 6 lat wymienić? Po co te dopłaty? Ja dałem w sumie 28 000 za swój piec z czego dostałem 8 tysięcy dofinansowania. Po kiego te wszystkie koszty skoro za chwilę będę musiał to likwidować? Komuś chyba się coś pomyliło w tym naszym kraju. Sorry, takich chyba jest ten polski ład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.