Czy dzierżawa ekologicznych źródeł ciepła przyspieszy walkę ze smogiem w Rybniku?

by

Pomimo wydawania w Rybniku corocznie blisko 5 mln zł na wymianę „kopciuchów” i termomodernizację budownictwa jednorodzinnego, wydaje się, że efektywność systemu dotacyjnego jest niska. W sezonie grzewczym wszelkie wskaźniki osiągają kolejne maksyma. Czy skazani jesteśmy na dalsze trucie się tym co powinno być powietrzem? Czy da się przyspieszyć wymianę starych pieców na ekologiczne źródła ciepła? Konkurencyjnym pomysłem dla istniejącego systemu dotacyjnego może być zaproponowana przez władze Marklowic możliwość dzierżawy od gminy pieców ekologicznych w zamian za likwidację „kopciuchów”.

    Dzierżawę przewidziano na dziesięć lat. W gminie Marklowice na trzystu pięćdziesięciu aż trzystu składających wnioski oczekuje wsparcia poprzez dzierżawę pieca. Pozostali wnioskodawcy w liczbie zaledwie pięćdziesięciu nadal oczekuje wsparcia przy modernizacji kotłowni w postaci dotacji. Liczby wskazują jednoznacznie czego oczekują mieszkańcy Marklowic. Czy pomysł Marklowic powinien być realizowany w Rybniku?

One Response to "Czy dzierżawa ekologicznych źródeł ciepła przyspieszy walkę ze smogiem w Rybniku?"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.