Czystość w Rybniku

by

   Wiadomo nie od dziś, że nic tak nie cieszy oka mieszkańca jak zadbana, czysta najbliższa okolica. Różne miasta na Śląsku, różnie sobie z tym problemem radzą, jedno jest natomiast pewne – w Rybniku nie mamy raczej powodów do większych narzekań. Mówiąc o czystości ogólnej warto wymienić nie tylko sprzątanie ulic, chodników, czy parków i terenów rekreacyjnych. Czystość w kontekście miasta wiąże się także z zadbaną, piękną, soczystą zielenią wokół, opróżnianiem pojemników na kosze itp. itd.

   Od jakiegoś czasu pilnie przyglądam się temu co się dzieje w naszym mieście i mając na uwadze porównanie z Gliwicami, czy na przykład Raciborzem – u nas jest wyjątkowo czysto i pięknie. Co najmniej raz w tygodniu obserwuję ekipy opróżniające kosze na śmieci przy przystankach, same wiaty przystankowe widziałem już kilka razy jak były myte i sprzątane. Kolejny element – Rynek. Drogi, dróżki są czyste, ławki, ławeczki umyte a zieleń tętni życiem i zielenią. Ogólnie jeśli chodzi o czystość w naszym mieście to jest pięknie! Oczywiście zdarzają się wyjątki, akty wandalizmu ale z takimi wybrykami mamy do czynienia zawsze, bez względu na miejscowość na Śląsku. A jak wy oceniacie nasze miasto pod względem czystości?

4 Responses to "Czystość w Rybniku"
  1. Wiaty przystankowe może i są sprzątane, podobnie jak opróżniane są kosze, ale chyba tylko w centrum. U nas na Chwałowicach kosze bardzo często są pełne, wręcz się przewalają

  2. Kiedyś przez kilka dni byłem w Krakowie na koncercie i … tam to dopiero był syf. Koncert nie odbywał się na rynku, nawet w okolicy rynku a chlew mieli niesamowity, ludzie tylko upychali śmieci do koszy a te wysypywały się na każdą stronę. Nie wiem czy trafiłem na gorszy dzień w mieście, ale u nas w Rybniku jest zdecydowanie lepiej pod tym względem. Oczywiście zdarzają się dni gdzie jest chodnik zarzygany itp. itd ale jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Miasto dba o czystość to trzeba przyznać.

  3. Żeby się przekonać gościu jak jest u nas czysto to trzeba się przejść wieczorem w niedzielę po tej nowej drodze asfaltowej ale rowerów. Tej co idzie wzdłuż nacyny. Śmieci powywalane, ławki zarzygane i generalnie jest syf ogólny. Ci co to wyrwali stojak na rower to też z soboty na niedzielę albo z niedzieli na poniedziałek to zrobili. Trzeba jak w Bytomiu wpriowadzić prohibicję od 22.00 i będzie spokój z czystością w mieście. Przejdź się i zobacz jak wygląda rynek po weekendzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.