Fotowoltaika w Rybniku

by

Smog w Rybniku to sprawa, która dotyczy nas wszystkich z tą tylko różnicą, że jedni walczą ze smogiem a inni dokładają swoje zanieczyszczenia do smogu. Tymczasem orężem w tej walce mogą być między innymi odnawialne źródła energii. Fotowoltaika w Rybniku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Sprawa jest o tyle godna uwagi, że nie tylko walczymy ze smogiem, ale również oszczędzamy na rachunkach za prąd. Rybnickie firmy również dostrzegły plusy związane z montażem paneli fotowoltaicznych na dachach budynków. W efekcie niebieskie panele coraz częściej cieszą nasze oczy.

Panele fotowoltaiczne - Rybnik

Trudno jednak póki co mówić o wygranej wojnie ze smogiem, jest to jednak na pewno zwycięska walka!

Jeśli poszukujecie większej ilości informacji na temat dofinansowań, montażu instalacji fotowoltaicznych w Rybniku, polecamy stronę: 

MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – RYBNIK 

 

18 Responses to "Fotowoltaika w Rybniku"
 1. Ostatnio widziałem jak sąsiadowi montowali panele fotowoltaiczne na dachu. Moim zdaniem jakość oraz technika montażu pozostawiają wiele do życzenia, nie mam przekonania, że całe te panele wytrzymają podczas większej wichury. Ja rozumiem że każdy chce jakoś zaoszczędzić ale są pewne granice. Czy ktoś przemyślał co będzie jak taka tafla nagle spadnie z dachu komuś na głowę? Ciekaw jestem odpowiedzialności prawnej za tekie zajście. Obym się mylił

 2. Uważam osobiście, że to miasto powinno pomyśleć o instalacjach fotowoltaicznych. Rybnik jest dużym miastem, poszczególne dzielnice zajmują całkiem spory obszar – domów a nawet bloków jest całe mnóstwo. Przecież urzędasy nie siedzą za biurkiem po to żeby popijać kawusię. Dlaczego nie starają się o ogromne dofinansowania do OZE. Co to są 4 miliony na wszystkich mieszkańców, dlaczego administracje osiedlowe nie starają się o środki na montaż paneli fotowoltaicznych na Rybnickich blokach. Osiedle Nowiny, Chabrowa, Dąbrówki i wiele innych. Przecież to są realne korzyści i może mniej ludzi by uciekało z miasta na wieś. To moje prywatne zdanie – a jeśli chodzi o fotowoltaikę jako taką – świetny pomysł!

 3. Rozumiem, że z ogrzewaniem wprost z elektrowni nici bo PIS zamierza wykorzystać do tego ciepłownie w chwałowicach a tak naprawdę to chcą się wycofać rakiem z pomysłu. Być może właśnie fotowoltaika będzie alternatywą i mam taką cichą nadzieję, że rynek jakoś sobie poradzi z decyzjami politycznymi w tym kraju.

 4. Co prawda mam panele słoneczne dopiero 2 miesiące, ale już mogę się pochwalić ze zaoszczędziłem 542 złote. Jeśli tak będzie dalej to głupota jest nie korzystać z tego. Moim zdaniem warto, nawet jeśli zyski będą niższe w przyszłości w zimie. Fajna sprawa.

  • Ja korzystam od 2 lat i pomimo faktu, ze nie było wtedy dopłat typu „mój prąd” itp. To jestem zachwycony. Potwierdzam ze rocznie cała kwotę za prąd możecie odłożyć na inne opłaty. To po prostu działa i tyle. Podczas naszego pobytu nad morzem instalacja wyprodukowała oszczędności na 278 zł. Byliśmy 2 tygodnie. Świetna sprawa, polecam wszystkim!

 5. Te 5 tysi co daje rząd na fotowoltaikę to pryszcz i jak się ma dopłata dla takich mieszkańców Szczecina, gdzie powietrze jest jak kryształ i Rybnika, gdzie połowę roku mamy zawsze syf. Uważam, że Śląsk powinien mieć generalnie większe możliwości ograniczenia kosztów związanych z instalacją fotowoltaiczną, nie da się wszystkich rejonów wrzucić do jednej, tej samej beczki. Co z tego, że dostanę 5 tysięcy skoro i tak całość wyniesie 30-40 tysięcy? Kredyt? Owszem ale ile to będę spłacać? Czy coś się do tego czasu nie zepsuje? Trochę to wszystko wątpliwe.

  • Lepszy rydz niż nic. Dla mnie ty 5 tysi o krtórych piszesz to 1/4 całej fotowoltaiki, więc zaoszczędziliśmy na dobre wakacje. Jak nie dają nic to narzekajnie jak dają coś to też narzelanie. Ludzie dlaczego tak ciągle marudzicie?

 6. Jeśli postawi Pani na jakościowe podzespoły to ma Pani realną gwarancję na moc oraz działanie poszczególnych elementów instalacji. Najgorzej gdy zamiast tych 30 tysięcy ktoś chce zapłacić 15 tysięcy i oczekuje nie wiadomo jakich efektów. Zresztą więcej do poczytania tutaj: fotowoltaika – Rybnik.

 7. Gdyby się dało jeszcze wydłużyć ilość godzin, gdy słońce operuje na horyzoncie również w zimie to pewnie byłaby szansa na większe korzyści z takich paneli. U nas jednak w zimie jest tragedia. Ciekaw jestem szczerze mówiąc jak w naszych smogowych, rybnickich warunkach, trzeba często myć panele fotowoltaiczne. I czy można to myć?

 8. Mieszkam w Rybniku w domu o powierzchni 197 metrów kwadratowych. Poszukuję firmy która wykona u nas instalację fotowoltaniczną. Miesięczny rachunek za prąd to około 240zł. Możecie polecić kogoś do wykonania instalacji? Zależy mi na firmie z polecenia, nie chcę ryzykować. Michał

 9. Poproszę o ofertę na dom jednorodzinny o powierzchni 137m2. Zuzycie na poziomie 200-250 złotych. Mój mail [mail ukryty przez redakcję] Zależy mi na montażu fotowoltaiki jeszcze w tym roku.

 10. Dzień dobry, czy ktoś z Was może mi wycenić instalację fotowoltainiczną na dach mojego domu? Jekie informacje mam przekazać do wyceny? Dom zlokalizowany jest w Rybniku-Zwonowicach. Jedna część dachu skierowana jest na stronę południową. Co trzeba jeszcze podać do wstępnej wyceny? Czy ktoś może do nas podjechać, by opracować konstruckję?

 11. Dzień dobry, proszę o informację od Was czy cena instalacji w kwocie 25 tysięcy złotych za 5kWh to standardowa cena, czy raczej zawyżona a może za niska? Po przeprowadzeniu audytu u nas na miejscu taką dostaliśmy wycenę. Z tego co się orientuję to średnia cena, ale mogę się mylić. Prosze o podpowiedzi. Krzysztof.

  • Średnia cena z tego co udało mi się wywnioskować po spotkaniach z firmami to 5 tysięcy za kilowat. Są firmy oferujące niższe ceny, ale korzystają z kiepskiej jakości modułów i inwerterow. Ja miałem nawet gościa z columbusenergy, który zaoferował 5800 za kilowat i to była najwyższa cena. Był tez gość z Knurowa który zaproponował 4250 ale wszystko miał chińskie. W przypadku chińskich mam obawy co do ewentualnych roszczeń reklamacyjnych, dlatego wybrałem firmę, która jest z tak zwanego środka stawki. Zamontowali i pomogli w wypełnieniu dokumentów. Jesteś zadowolony jak na razie.

   • A możesz powiedzieć co to za firma? Też jestem zainteresowany instalacją ale nie wiem kogo wybrać. Wszyscy zawsze lukrują na początku a potem wiadomo, że różnie to bywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.