Fotowoltaika w Rybniku

Smog w Rybniku to sprawa, która dotyczy nas wszystkich z tą tylko różnicą, że jedni walczą ze smogiem a inni dokładają swoje zanieczyszczenia do smogu. Tymczasem orężem w tej walce mogą być między innymi odnawialne źródła energii. Fotowoltaika w Rybniku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Sprawa jest o tyle godna uwagi, że nie tylko walczymy ze smogiem, ale również oszczędzamy na rachunkach za prąd. Rybnickie firmy również dostrzegły plusy związane z montażem paneli fotowoltaicznych na dachach budynków. W efekcie niebieskie panele coraz częściej cieszą nasze oczy. Trudno jednak póki co mówić o wygranej wojnie ze smogiem, jest to jednak na pewno zwycięska walka! Jeśli poszukujecie większej ilości informacji na temat dofinansowań, montażu instalacji fotowoltaicznych w Rybniku, polecamy stronę: 

MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – RYBNIK 

5 Responses to "Fotowoltaika w Rybniku"
  1. Ostatnio widziałem jak sąsiadowi montowali panele fotowoltaiczne na dachu. Moim zdaniem jakość oraz technika montażu pozostawiają wiele do życzenia, nie mam przekonania, że całe te panele wytrzymają podczas większej wichury. Ja rozumiem że każdy chce jakoś zaoszczędzić ale są pewne granice. Czy ktoś przemyślał co będzie jak taka tafla nagle spadnie z dachu komuś na głowę? Ciekaw jestem odpowiedzialności prawnej za tekie zajście. Obym się mylił

  2. Uważam osobiście, że to miasto powinno pomyśleć o instalacjach fotowoltaicznych. Rybnik jest dużym miastem, poszczególne dzielnice zajmują całkiem spory obszar – domów a nawet bloków jest całe mnóstwo. Przecież urzędasy nie siedzą za biurkiem po to żeby popijać kawusię. Dlaczego nie starają się o ogromne dofinansowania do OZE. Co to są 4 miliony na wszystkich mieszkańców, dlaczego administracje osiedlowe nie starają się o środki na montaż paneli fotowoltaicznych na Rybnickich blokach. Osiedle Nowiny, Chabrowa, Dąbrówki i wiele innych. Przecież to są realne korzyści i może mniej ludzi by uciekało z miasta na wieś. To moje prywatne zdanie – a jeśli chodzi o fotowoltaikę jako taką – świetny pomysł!

  3. Rozumiem, że z ogrzewaniem wprost z elektrowni nici bo PIS zamierza wykorzystać do tego ciepłownie w chwałowicach a tak naprawdę to chcą się wycofać rakiem z pomysłu. Być może właśnie fotowoltaika będzie alternatywą i mam taką cichą nadzieję, że rynek jakoś sobie poradzi z decyzjami politycznymi w tym kraju.

  4. Co prawda mam panele słoneczne dopiero 2 miesiące, ale już mogę się pochwalić ze zaoszczędziłem 542 złote. Jeśli tak będzie dalej to głupota jest nie korzystać z tego. Moim zdaniem warto, nawet jeśli zyski będą niższe w przyszłości w zimie. Fajna sprawa.

    • Ja korzystam od 2 lat i pomimo faktu, ze nie było wtedy dopłat typu „mój prąd” itp. To jestem zachwycony. Potwierdzam ze rocznie cała kwotę za prąd możecie odłożyć na inne opłaty. To po prostu działa i tyle. Podczas naszego pobytu nad morzem instalacja wyprodukowała oszczędności na 278 zł. Byliśmy 2 tygodnie. Świetna sprawa, polecam wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.