Kandydat na prezydenta Rybnika – Tadeusz Gruszka

by

 Przedstawiam Wam odpowiedniego człowieka, na odpowiednie miejsce. Samorządowiec, który zerwał z partyjniactwem i działalnością klubową w Warszawie.  To człowiek, który od początku związany był z Rybnikiem – nauka od podstawówki aż po liceum. Po studiach na Akademii Górniczo-Hutniczej praca w KWK Jankowice. Od 2002 roku również samorządowiec i polityk. W tym czasie – radny Rady Miasta, przewodniczący a od 2007 roku senator RP. W 2014 również radny Sejmiku Województwa Śląskiego. To człowiek o bogatym doświadczeniu oraz wielu pomysłach na Rybnik. Główne punkty, założenia prac w zbliżającej się kadencji: 

  1. Walka z niską emisją – to Miasto powinno przejąć na siebie obowiązek budowy sieci ciepłowniczych i gazowniczych w dzielnicach. Można tego dokonać na wzór wybudowanej kanalizacji sanitarnej. Elementem przejściowym będzie umożliwienie skorzystania z dopłat do wymiany kopciuchów osobom o najniższym uposażeniu poprzez zakup kotłów przez Miasto i przekazanie ich w dzierżawę.
  2. Radykalne działania w Zakładzie Transportu Zbiorowego poprzez dopasowanie siatki połączeń do potrzeb mieszkańców. Wprowadzenie darmowych biletów dla dzieci i młodzieży oraz specjalnej taryfy dla korzystających z samochodów, którzy zrezygnują z tego środka transportu w okresie występowania smogu.
  3. Przyjazny urząd – z magistratu powinny zniknąć ławki dla oczekujących petentów. Każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość umówienia się na konkretną godzinę, by załatwić swoją sprawę.
  4. Wprowadzenie Karty Mieszkańca Rybnika, która dedykowana byłaby dla osób płacących podatki w Rybniku. Uprawniałaby do  zniżek w instytucjach miejskich ale także w sklepach i zakładach usługowych, które przystąpią do programu.
  5. Polityka senioralna – zwiększenie dotacji do rad dzielnic tak, aby przy nich powstały Kluby Seniora.
  6. Poprawa komunikacji z mieszkańcami dzielnic poprzez przywrócenie spotkań prezydenta miasta w dzielnicach oraz powołanie doradczego ciała kolegialnego złożonego z przewodniczących rad dzielnic.
  7. Polepszenie oferty dla rodziców małych dzieci poprzez zwiększeni liczby żłobków czy też przedszkoli. Pozwoli to tym rodzicom wcześniej wrócić na rynek pracy.
  8. Przemodelowanie dotacji do rybnickiego sportu tak, aby więcej pieniędzy trafiało na wsparcie dzieci i młodzieży oraz do sportu amatorskiego (powołanie rybnickich lig amatorskich).

Więcej: Kandydat na prezydenta Rybnika 

2 Responses to "Kandydat na prezydenta Rybnika – Tadeusz Gruszka"
  1. Osobiście mam wrażenie, że wszyscy idą tą samą drogą – tuż przed wyborami jest wysyp a potem cisza. Pamiętam jak dziś jak Kuczera jeździł obanerowany na samochodach dostawczych, opowiadał co to można zrobić w Rybniku i w sumie na ścieżkachdla rowerów chyba się skończyło. Kadencja mizerna, bez wyrazu, bez polotu, bez odważnych, stanowczych decyzji. Generalnie widziałam prezydenta Rybnika tylko w prasie jak jeździł na tym nowym rowerze co to można go wynająć. Smog – cisza, braki w miejscach w żłobkach cisza. Generalnie chyba Fudali zrobił dla tego miasta dużo więcej i zdecydowanie żałuję, że oddałam głos na świeżość, bo świeżość okazała się stagnacją i brakiem zmian w tym co ważne. Jako włodarz miasta powinien się postarać bardziej. Obawiam się tylko, że z każdym będzie tak samo.

  2. To chyba już nikogo nie zdziwi, że po wyborach nic się nie dzieje a w czasie wyborów rozdają na lewo i prawo co się da i obiecują wszystko, byle tylko oddać na nich głos. Dlatego właśnie od kilku lat mam głęboko wybory i samorządowe i ogólnopolskie. I tak wszyscy mają w głębokim poważaniu fakt, że żeby zarobić na rodzinę muszę orać po 12 godzin dziennie. Co z tego że mi rzucili ochłap 500+ skoro inne rzeczy sporo zdrożały. Śmiech na sali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.