Kolejne rekordy smogowe

by

Po raz kolejny w Rybniku mieliśmy fatalną jakość powietrza, w wielu miejscach normy zostały przekroczone nawet o 1000% a wychodząc na zewnątrz mogliśmy poczuć woń palonego węgla i nie tylko węgla. Strażnicy miejscy zapewniają, że jakość spalanego przez nas paliwa stałego jest coraz lepsza, że donosy sąsiedzkie najczęściej kończą się interwencjami ekopatroli bez przyczyny, ale chyba coś nadal jest nie tak z tą naszą niską emisją. Z fatalną jakością tego czym oddychamy zmagali się między innymi mieszkańcy Paruszowca i Zamysłowa. Najgorsze jest to, że nie ma za bardzo pomysłu na to co z tym fantem zrobić, przecież same interwencje wybiórcze nie wystarczą, a uruchomienie darmowej komunikacji miejskiej to raczej witamina c na grypę rybnickiego powietrza. Może czas już pomyśleć o szerszym myśleniu? A może lepszym rozwiązaniem jest zmiana miejsca zamieszkania? 

8 Responses to "Kolejne rekordy smogowe"
  1. Proponuję się przejechac na Boguszowicką – tam gdzie budują trasę Rybnik-Racibórz. Jestem miejszkańcem jednego z domów i widzę a właściwie nie widzę by ktokolwiek tam sprzątał a sprzęt ciężki wyjeżdżą i czasem robi się błoto masakryczne. Ogólnie sprzątanie w tym miejscu raczej ktoś ma głęboko, pewno myślą że skoro zadupie to nie trzeba a i tak nikt gęby nie otworzy. Taka bolesna prawda !

    • Nie zgodzę się – widziałem ostatnio szczotki jak tamtędy jechały. Weź pod uwagę, że niedaleko jest czarny punkt i nikt by się nie podkładał z brudną drogą w tym miejscu.

  2. Proponuję się przejechac na Boguszowicką – tam gdzie budują trasę Rybnik-Racibórz. Jestem miejszkańcem jednego z domów i widzę a właściwie nie widzę by ktokolwiek tam sprzątał a sprzęt ciężki wyjeżdżą i czasem robi się błoto masakryczne. Ogólnie sprzątanie w tym miejscu raczej ktoś ma głęboko, pewno myślą że skoro zadupie to nie trzeba a i tak nikt gęby nie otworzy. Taka bolesna prawda !

    • Nie zgodzę się – widziałem ostatnio szczotki jak tamtędy jechały. Weź pod uwagę, że niedaleko jest czarny punkt i nikt by się nie podkładał z brudną drogą w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.