Komunikacja miejska w Rybniku

by

Wstyd się przyznać, ale mój ostatni przejazd w autobusach komunikacji miejskiej w Rybniku miał miejsce jakieś 20 lat temu. Od tego czasu sporo się zmieniło i nie mówię tu bynajmniej o kolorystyce pojazdów, bo niebiesko – białe barwy dominują już od dawna. Na pierwszy rzut oka – z poziomu kierowcy samochodu osobowego – na plus zmieniła się jakość pojazdów wożących nas po mieście. To nie są już zdezelowane Jelcze, czy Ikarusy. Dziś poruszamy się Mercedesami oraz Solbusami. I faktycznie, gdy spojrzeć na to wszystko z zewnątrz można doznać prawdziwego szoku. W środku też jest zupełnie inaczej – monitory, wygodne siedzenia, elektroniczne kasowniki itp. Jest jednak coś co się nie zmieniło, przynajmniej w pojeździe, którym miałem okazję jechać w sobotę tj. 02.06.2018. Pojazd był w środku bardzo brudny, wręcz widać było, że nie sprzątano tutaj od miesięcy: 

Nie dość, że było brudno, to jeszcze w kilku miejscach autobus dosłownie przeciekał, w efekcie jedno z siedzeń było wręcz zalane wodą:

I tak właśnie, czar nowoczesności w autobusach Komunikacji Miejskiej w Rybniku, prysł wraz z wejściem do środka. Myślałem, że te czasy mamy już za sobą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.