Kopalnia Paruszowiec

by

Od kilku miesięcy mieszkańcy części Rybnika żyją w ciągłym stresie, bo przecież nie co dzień napływają do nas informacje, że ktoś chce nam pod nosem wybudować kopalnię. Nie chodzi tutaj o nowy zakład, bo przecież każdy wie, że to nowe miejsca pracy i generalnie rozwój miasta. Problem tkwi głębiej – w podziemnych korytarzach nowej kopalni. Mieszkańcy Śląska, a zwłaszcza Rybnika i okolic doskonale wiedzą, że kopalnia = szkody górnicze. O ile profity miasta można łatwo policzyć – duży zakład, kolejny duży zakład to duże wpływy do budżetu miejskiego, to w przypadku mieszkańców kopalni wiąże się z problemami. Spokojne i pozbawione szkód górniczych dzielnice mogą na zawsze pożegnać się ze stabilnym gruntem, dlatego właśnie cała ta afera! Sprawa jest o tyle dziwna, że przecież na zachodzie Europy od kopalni się odchodzi. W Niemczech większość kopalń węglowych jest pozamykanych, w miejscu gdzie były tworzy się parki, miejsca w których mieszkańcy spędzają weekendowy i nie tylko czas. Polska najwyraźniej idzie pod prąd i nikt przecież nie mówi o zamykaniu kopalń bo tego się nie da ot tak, ale po co stawiać nowe kopalnie i to jeszcze niemal w centrum dużego miasta? W dzielnicach, które mają być bezpośrednio dotknięte szkodami górniczymi (Paruszowiec) trwa protest. Mieszkańcy na płotach domów wywieszają kartki z napisem „Nie dla kopalni”.

Miejmy nadzieję, że samorządowcy się opamiętają, bo jeśli ta kopalnia powstanie to ktoś razem z górnikami będzie musiał, no może nie zjechać, ale zapaść się pod ziemię, ze wstydu!

One Response to "Kopalnia Paruszowiec"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.