Leszczyny – Mikołów komunikacja zastępcza

by

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą spieszymy donieść. Zamknięta jest linia kolejowa między Leszczynami a Mikołowem. Jadąc pociągiem z Rybnika w kierunku Katowic trzeba liczyć się z komunikacją zastępczą. Ta realizowana jest za pomocą autobusów, które kursują na zlecenie  Kolei Śląskich. Autobusy zatrzymują się tuż przy dworcu kolejowym od strony osiedla w Leszczynach. Udało nam się porozmawiać z jednym z kierowców autobusów:

To na co najczęściej narzekają podróżni to brak informacji jednoznacznej na ten temat, panuje chaos i zdziwienie gdy dowiadują się że trzeba się przesiąść. Mało kto wie także, że zakupiony bilet Kolei Śląskich do Katowic, czy Mikołowa obowiązuje także w autobusie. W samym autobusie jest także kolejarz, który sprzedaje na miejscu bilety. Problemem jest także, usytuowanie poszczególnych przystanków pośrednicy między Leszczynami a Mikołowem, nie zawsze autobus jest w zasięgu wzroku podróżnych. Tak jest na przystanku Brada, czy Jaśkowice ( 200m od dworca kolejowego). 

Więcej na temat zmian przeczytacie w artykule Marcina Roznera: Utrudnienia na torach

One Response to "Leszczyny – Mikołów komunikacja zastępcza"
  1. Prawda jest taka, że te całe zmiany niewiele dadzą a miesiąc spokojnej jazdy do Katowic mamy z głowy. Samochodem jest znacznie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.