Mały karambol na Mikołowskiej

by

O tym, że codzienne korkowanie czeka kierowców doskonale wiedzą Ci, którzy dojeżdżają do szkoły, czy pracy do Rybnika od strony Orzesza. Najbardziej newralgiczne momenty w ciągu dnia to poranek (7:00 – 8:30) oraz popołudnie (15:00 do 17:00). Od czasu, gdy drogowcy zamontowali inteligentny system świateł na skrzyżowaniu sosnowa – mikołowska, jest odrobinę lepiej, jednak w godzinach szczytu korkuje się nadal. Dziś jednak kierowcy jadący od strony Orzesza mogli natknąć się na dodatkową „atrakcję”. Jeden z kierowców prawdopodobnie próbował zjechać w Sosnową. Gdy kierowca Hyundaia zatrzymał się by przepuścić inne pojazdy, nadjeżdżające z przeciwka,  nagle poczuł najechanie nadjeżdżającej z tyłu Nissana, który został uderzony przez Opla, a ten przez Skodę.

W konsekwencji mieliśmy mały karambol i jeszcze większe korki jadąc do Rybnika. Generalnie poruszając się w tym miejscu samochodem obserwuję coraz częściej sceny dantejskie. Część „sprytniejszych” kierowców próbuje uciekać z korka w ulicę Sosnową, by dostać się do świateł na Mikołowskiej. Ten skręt w lewo odbywa się wielokrotnie na pełnym ryzyku ponieważ stojąc w korku niewiele widać. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że Urząd Miasta ma już jakąś koncepcję jak rozwiązać problem Mikołowskiej. Być może część ruchu przejmie droga Racibórz Pszczyna. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.