Mega korek na Mikołowskiej

by

To jest kolejny dowód na potwierdzenie tezy, że ktoś powinien jeszcze raz przeanalizować ewentualne naprawy na drodze. Czy zawsze musi się to u nas dziać na zasadzie – drogowcy wchodzą na plac pracy i w porze największego szczytu dłubią w najlepsze w drodze. Niewielki uskok, odrobina asfaltu, który zresztą w tym miejscu jest już wylewany nie po raz pierwszy i kilka kilometrów korka, kierowcy oczekujący na przejazd w ogromnych nerwach, pracownicy spóźnieni do pracy, uczniowie nie dojeżdżają do szkoły na czas. To wygląda trochę tak, jakby ktoś komuś na siłę robił na złość. Dlaczego takich prac na terenie Rybnika, Polski nie można przeprowadzać w nocy, gdy ruch jest zdecydowanie mniejszy, gdy jedni nie przeszkadzają i nie utrudniają życia innym? Tak pracuje się w najbardziej newralgicznych miejscach w Europie zachodniej! Obecnie (godzina 8:00 korek sięga Przegędzy i Stanowic). Całe zamieszanie związane było z kilkoma metrami kwadratowymi powierzchni. Dodajmy, że w tym miejscu od poprzedniej zimy były już łatane dziury ( Styczeń 2019) oraz wymieniana była nawierzchnia na wiadukcie. Po raz 3 w tym roku drogowcy postanowili wejść na tą samą drogę. Wszystko po to by łatać kilka metrów kwadratowych nawierzchni.

Jak widać udało się zrobić tylko połowę, spodziewajmy się zatem jutro powtórki z rozrywki!

2 Responses to "Mega korek na Mikołowskiej"
  1. dosłownie idealnie załatana dziura, tak włąśnie powstają nasze rybnickie, drogowe babole. Wygląda to tak jakby ktoś tę łatę zrzucił z helikoptera. Wstyd takie łatanie pseudo. Ale z drugiej strony gdyby tam chcieli kiedyś wymienić nawierzchnię w całości to dopiero byłby dramat na czterech kółkach.

  2. Zastanawiam się nad formą remontowania dróg, nie tylko w Rybniku, w całej Polsce. Weźmy na przykłąd takie rondo w Czerwionce-Leszczynach. Nie dawno oddane do użytku a drogowcy walczyli z materią chyba z pół roku jak nie rok. Zawsze gdy tam przejeżdżałem to pracowało kilku chłopa z łopatami. W innych miejscach to samo. Czy nie lepiej jest zarzucić wszystkich w jedno mniejsce, skończyć po tygodniu i iść z całymi siłami dalej? Nie rozmumiem tego, może jestem zbyt prosty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.