Montaż instalacji gazowej – Rybnik

by

Przy obecnych, wysokich cenach paliwa trudno wyobrazić sobie dojeżdżanie daleko do pracy na benzynie, dlatego zwykle w takich sytuacjach albo przenosimy się do komunikacji autobusowej, kolejowej, albo rozważamy montaż instalacji gazowej w naszym samochodzie. Oczywiście z docierających do nas opinii możemy wywnioskować chwilami, że taka instalacja to tylko dodatkowe źródło wszelkiego rodzaju problemów. Tymczasem okazuje się, że zgodnie ze sztuką zamontowany gaz w samochodzie wcale nie musi być w przyszłości problematyczny. Jak to możliwe? Kluczowe w tym wszystkim jest odpowiednie dobranie podzespołów oraz solidne wykonanie takiej instalacji.    Osobiście słyszałem wiele na temat firmy ze Skrzyszowa ale osobiście nie miałem żadnego kontaktu i nigdy nie współpracowałem z tą firmą, choć przyznam szczerze, że ze słyszenia docierały do mnie różne, skrajne opinie. Wiem natomiast wiele na temat firmy Mar-Car z Rybnika, montowałem u nich gaz w trzech samochodach.

Autogaz-Rybnik

Napiszę krótko, to fachowcy najwyższych lotów, po pierwsze dokładnie wyjaśnili mi co i jak, o co dbać, na co zwracać uwagę, jak się obchodzić z instalacją gazową w moich samochodach.

W ramach potwierdzenia – jednym z samochodów przejechałem na instalacji zamontowanej u nich około 180 tysięcy, w drugim prawie 150 tysięcy, a trzeci dotarł zaledwie do niecałych 50 tysięcy, ale to ze względu na fakt, że musiałem auto sprzedać bo rodzina się powiększyła. W sumie jeździłem samochodem na gaz prawie 10 lat i w tym czasie nie miałem, żadnego kłopotu w żadnym z samochodów. Po przejechaniu 180 tysięcy w pierwszym aucie, zanim zakupiłem kolejne, zadzwoniłem do nich i poprosiłem o określenie, który silnik będzie najlepszy, wybrałem auto i znowu cieszyłem się długą i bezawaryjną jazdą przez kilka lat. Nie wiem i nie rozumiem do dziś co to znaczy wadliwie działająca instalacja gazowa w samochodzie. Zdarzyła się co prawda mała wpadka związana z gasnącym silnikiem, ale to było na benzynie z samego rana, gdy auto przełączyło się na gaz wszystko było już  w porządku. Co ciekawe po telefonie do Pana Marka jeśli dobrze pamiętam zasugerowano mi bym na noc odłączył minus na akumulatorze. Jak ręką odjął, a mechanicy tłumaczyli że może to być wiele awarii – od silnika krokowego po przepustnicę.

Jak się okazało gazownik był mądrzejszy od mechanika. Jeśli ktoś z Was w Rybniku poszukuje gazownika do swojego samochodu to polecam z całego serca firmę Mar-Car – będziecie zadowoleni na lata!

ul. Wiejska 16; 44-200 Rybnik
tel. 32 4235989

OCENA SUBIEKTYWNA:  *****

8 Responses to "Montaż instalacji gazowej – Rybnik"
  1. Polecam firmę Mar-Car jeśli ktoś chce długo i bezawaryjnie jeździć samochodem na lpg. U mnie już 3 rok bez problemów, należy tylko pamiętać o okresowych przeglądach instalacji

  2. Faktem jest niezaprzeczalnym, że zamontowanie tego całego ustrojstwa zasilającego samochód w gaz, nie jest taką prostą sprawą jak się wszystkim wydaje. Osobiście pracowałem kiedyś w tej branży i popieram słowa autora tego tekstu

    „zgodnie ze sztuką zamontowany gaz w samochodzie wcale nie musi być w przyszłości problematyczny”

    od tego jak została zamontowana całość i skonfigurowana ze sobą zależy naprawdę wiele. Jeśli faktycznie jest tak, jak mówisz to trafiłeś na fachowców. Natomiast tam gdzie ja pracowałem w co drugim samochodzie były jakieś problemy i mnóstwo klientów wracało z żalem po raz któryś.

  3. Gość, to znaczy chyba szef, tej firmy to faktyczny pasjonat auto gazu. Gdy zamontowałem instalację u nich podczas pierwszej rozmowy przy odbiorze samochodu chyba przez 30 minut tłumaczył mi co i jak działa, jak dbać i o co dbać by auto jeździło długo i bezproblemowo. Faktycznie potwierdzam – nie ma sensu dylać gdzieś do Wodzisławia. Jeśli zależy Wam na jakości to tylko tu.

  4. W dwóch samochodach montowałem u nich gaz i nie dam złego słowa powiedzieć. Kumpel montował pod Raciborzem i non stop zastępczym jeździł. Ja nie miałem żadnych problemów pt. gasący silnik itp. itd. Faktycznie warto polecić!

  5. Ktoś z Was orientuje się czy montują gaz tylko w starszych samochodach czy w TFSI również mi zamontują? Jak jest z cenami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.