Parking w centrum Rybnika

by

Przechadzając się po Rybniku wielokrotnie się zastanawiam – jak to jest, że są miejsca, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem władz naszego pięknego miasta, a są takie miejsca, które każda władza omija szerokim łukiem. Mam wrażenie, że takim właśnie zaniedbanym miejscem, a właściwie miejscami są rybnickie parkingi. Jak to jest, że w samym centrum 140 tysięcznego miasta mamy parking rodem z małego miasteczka na Ukrainie? Co ciekawe to wszystko tuż pod nosem Urzędu Miejskiego, baa to wszystko na co dzień widać z okien urzędników przy ulicy Chrobrego. Rozumiem fakt, że włodarze naszego miasta mają swój, własny, zamykany parking po drugiej stronie urzędu i dla zwykłego obywatela nie trzeba się starać, ale uważam, że choć odrobinę szacunku się należy.

Jakim prawem mamy wszyscy płacić za coś co z parkingiem nie ma nic wspólnego, jakim prawem mamy płacić na pseudo parkingu skoro załatwiamy sprawy w urzędzie i … wreszcie dlaczego mam płacić za kolejną godzinę parkowania na parkingu przy urzędzie skoro załatwiam sprawy w urzędzie i przez opieszałość urzędników stoję w kolejce kilka godzin? Panowie i Panie urzędnicy w Rybniku wstyd mi za was! I nic mi z tego, że słyszę cały czas opowieści o wielopoziomowych parkingach w mieście, gdy na co dzień muszę korzystać z miejsca, które niewiele wspólnego ma z płatnym parkingiem w centrum miasta.

4 Responses to "Parking w centrum Rybnika"
  1. Zgadzam sie w stu procentach z autorem. Rybnik duzo inwestuje i jakis czas temu ktos chyba pomyslal ze problem parkingów rozwiażą centra handlowe typu focus czy plaza. Przeciez tam sa parkingi zawsze. Niestety noe wyszlo.

  2. Z tego co pamiętam parkingowa rozpacz w naszym mieście trwa od dawna i nigdy nie było żadnej władzy po drodze do zbudowania parkingu z prawdziwego zdarzenia. Najgorsze jest jednak to, że mamy dziś XXI wiek i generalnie nic się nie zmienia. Co z tego że jest pomysł na zbudowanie wielopoziomowego parkingu, skoro dziś po tylu już latach tych parkingów powinno być w Rybniku co najmniej już kilka. A co z parkingami osiedlowymi? Wystarczy przyjechać do domu koło godziny 18:00 – 19:00 i już jest mega problem ludzie wręcz zabijają się o miejsca. Tak jest na Wawelskiej, Wandy, Chabrowej i wielu innych osiedlach. A może po prostu ktoś powinien kompleksowo problem rozwiązywać?

  3. Totalna żenada. Jedziesz do UM załatwić rejestrację i płacisz za to, że urzędnicy mają rułę. Uważam, że w tym przypadku parking powinien być darmowy. Po drugiej stronie urzędnicy mają swój parking za szlabanem. Ciekaw jestem czy też płacą za parkowanie!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.