Pociągiem do Rybnika

by

  Droga Racibórz – Pszczyna w budowie i kolejne utrudnienia na drogach Rybnika. Zamknięcie fragmentu Obwiedni Południowej ma wpływ bezpośredni na to co dzieje się w okolicach ulic Śląskiej oraz Wodzisławskiej. W związku z tym faktem Urząd Miasta poinformował na swojej stronie internetowej o możliwości skorzystania z połączenia kolejowego. Jak czytamy na stronie:

“Pociągi relacji Rybnik-Wodzisław Śląski-Rybnik zatrzymują się m.in. na stacjach Rybnik Towarowy i Rybnik Rymer. Zachęcamy mieszkańców zwłaszcza z dzielnic Niedobczyce i Popielów, jak również osoby, mające możliwość podjechania np. samochodem na stację Rybnik Rymer i Rybnik Towarowy, do korzystania z przejazdów do centrum miasta pociągiem.”

Jako codzienny użytkownik dróg w Rybniku myślę, że mogę odpowiedzieć na ten apel jako przedstawiciel dojeżdżających na co dzień do pracy i szkoły w Rybniku. Kto o poranku będzie przesiadał się z samochodu do pociągu gdy na czas trzeba dowieźć dzieci do szkoły i dojechać do pracy. W przypadku dzieci trzeba w sumie wykonać dwa kursy. Ile czasu to zajmie jadąc pociągiem do centrum? To chyba marna alternatywa. Co sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.