Połączenie kolejowe z Rybnika do Gliwic

by

Jest pomysł, jest szansa na realizację! Czy w najbliższym czasie będziemy mieli okazję podróżować pociągiem z Rybnika do Gliwic? Stowarzyszenie „Kolej na Knurów” zbiera podpisy pod pomysłem utworzenia połączenia kolejowego z Bielska do Gliwic przez Rybnik. Połączenie miałoby wyglądać w całości tak:

Bielsko – Czechowice-Dziedzice – Goczałkowice – Pszczyna – Radostowice – Suszec – Żory – Szczejkowice – Rybnik – Leszczyny – Knurów – Przyszowice – Gliwice.

Z całą pewnością takie połączenie ułatwiłoby dojazd studentom na uczelnię do Gliwic, jak wiadomo na trasie Rybnik – Gliwice kursują jedynie niewielkie busy, które wielokrotnie są przeładowane. Czy pomysł dojdzie do skutku? Aby wesprzeć inicjatywę możemy podpisać się pod petycją na stronie: www.petycjeonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.