Prezydent Rybnika – stop agresji w Face 2 Face

by

    Po sobotnich zamieszkach w klubie Face 2 Face w Rybniku, prezydent miasta apeluje o pokojowe zakończenie konfliktu: 

„W związku z wydarzeniami w klubie Face 2 Face
apeluję o pokojowe rozwiązania. Agresja i przemoc nie są sposobem łagodzenia konflików i rozwiązywania problemów.
Proszę o zachowanie spokoju u wszystkich uczestników sporu.
Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią i związaną z nią izolacją.
➡️ Aktualnie w naszym kraju obowiązuje obostrzenie zakazujące między innymi zgromadzeń powyżej 5 osób.
Wielu ma wątpliwości dotyczące umocowania prawnego tych przepisów. Jednak załatwianie sprawy siłą nie jest dobrym wyjściem.

➡️ Niestety niezrozumiałe i niekonsekwentne zasady dotyczące różnych dziedzin życia społecznego w związku z pandemią prowadzą do zniecierpliwienia, stresu, i frustracji, a wreszcie do braku zaufania do państwa.
➡️ Rozumiem desperację branży gastronomicznej, dla której wsparcie oferowane przez rząd jest niewystarczające i stawia ją na skraju przepaści.
Zwracam jednak uwagę na cienką granicę, którą właśnie przekraczamy.
❗Apeluję o dialog i rozsądek.”

Napisał prezydent na Facebooku. Przypomnijmy, że w sobotę w klubie interweniowała policja. Użyte zostały ręczne miotacze gazu, granaty hukowe, nie obyło się również bez użycia broni gładkolufowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.