Przywrócone życiu

by

„Przywrócone życiu” to tytuł wystawy przedstawiającej rezultat konserwacji chorągwi i sztandarów cechowych ze zbiorów Działu Historii Rzemiosła Muzeum w Rybniku.

Koniec wystawy chorągwi i sztandarów był okazją do podsumowania prac związanych z konserwacją sztandarów wykonanych przez rybnickie muzeum. Zebrani na finisażu wystawy mieli okazję poznać historią sztandarów będących własnością muzeum, a także dowiedzieć się w jaki sposób sztandary i chorągwie były odnawiane, o czym z pasją mówiła bezpośrednio zaangażowana w proces renowacji sztandarów oraz w przygotowanie wystawy pani Elżbieta Bimler-Mackiewicz -pracownik muzeum.

Z kolei o sztandarach, flagach i herbach w ujęci historycznym mówił weksylolog Alfred Znamierowski, który na zakończenie zwrócił uwagę, że w sali, w której ma okazję występować, wisi „potworek” – godło z białym orłem na białym tle. Ktoś z sali zażartował, że skoro jest to sala ślubów, w której wisi godło niezgodne z heraldyką to zawarte tu śluby są po prostu nieważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.