Rybnicka Biblioteczka Plenerowa

by

Przechadzając się ostatnio po Rybnickim Parku Tematycznym, w końcu na własne oczy miałem okazję przyjrzeć się bliżej budkom na patyku, które dumnie zostały nazwane Biblioteczką Plenerową. Pomysł moim skromnym zdaniem całkiem niezły, ale chyba społeczeństwo potrzebuje jeszcze do tego typu pomysłów dorosnąć. Od początku, gdy tylko usłyszałem o tym pomyśle, wiedziałem, że może być problem na linii zostawiający książki i wypożyczający. Urzędnicy napisali: 

Książki z plenerowej biblioteczki można wypożyczać za darmo i bez żadnych formalności, liczymy jednak, że po przeczytaniu będą one zwracane, tak by inni czytelnicy również mieli szansę na skorzystanie z lektury.

Z czystej ciekawości zajrzałem do budki i zauważyłem pewne braki. Leżały tam w sumie 3 książki, które do bestsellerów nie należały raczej 😉 Rozglądając się w koło niestety nie zauważyłem nikogo, kto czytałby książkę, a przecież: 

Drewniane, przeszklone biblioteczki powstały w stolarni Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, a z umieszczonych w nich książek korzystać można:

  • w Parku Tematycznym nad Nacyną
  • na skwerze przy ulicy Hallera,
  • na terenie zieleńca POW (skwer obok bazyliki)
  • obok Domu Kultury Boguszowice

No cóż prawdopodobnie jeszcze kilka pokoleń musi się wymienić byśmy my Polacy dorośli do tego typu rozwiązań. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.