Rybnicka promenada

by

Nie od dziś wiadomo, że Polacy, a w tym także Rybniczanie coraz gromadniej korzystają z wszelkiej aktywności sportowej. Gdy w którymś z miast pojawia się nowa ścieżka rowerowa, czy park od razu zapełnia się miłośnikami wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Długo zastanawiałem się nad koncepcją uregulowania ścieżki rowerowej tuż przy Nacynie od „Plazy” aż po ulicę Rudzką (tuż przy oczyszczalni). Do tej pory była to zwykła ścieżka, którą wyznaczali spacerujący z pupilami, czy rowerzyści jadący z centrum w kierunku Zalewu Rybnickiego. Od jakiegoś czasu mogliśmy obserwować prace przy regulacji ścieżki. Dziś po przejściu się promenadą mam pewne wnioski.

  Co w czasie prac zostało wykonane? Droga została poszerzona, wylano asfalt, ustawione zostały ławki, powstał też parking dla 20-30 samochodów. Generalnie w niedzielne, słoneczne popołudnie promenada jest oblegana przez znudzonych siedzeniem przed telewizorem rybniczan. Ścieżką spacerują całe rodziny z dziećmi, ludzie starsi, po wyznaczonym fragmencie poruszają się także rowery oraz miłośnicy rolkowego szaleństwa. Osobiście byłem bardzo zaskoczony, pozytywnie zaskoczony tym co tam zobaczyłem. Niestety są również mankamenty, które mam nadzieję, że wkrótce zostaną usunięte. Przykładem jest zarośnięta na pewnym fragmencie Nacyna.

One Response to "Rybnicka promenada"
  1. Wszystko ok, tylko czy ktoś w urzędzie pomyślał o tym że to trochę mało i przydałby się łącznik między oczyszczalnią a ścieżką wokół zalewu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.