RYBNIK: pamiętajmy o odśnieżeniu samochodu

by

Nawet 500 złotych mandatu możemy otrzymać za nieodpowiednie odśnieżenie auta przed podróżą. Zwłaszcza o poranku w Rybniku kierowców jadących na tzw. „czołg” z odśnieżonym tylko fragmentem przedniej szyby jest sporo. Tymczasem policja przypomina, że nie dość że jest to niebezpieczne, to jeszcze możemy za to otrzymać spory mandat. Specjaliści od ruchu drogowego przypominają, że nie wystarczy tylko odśnieżyć przednią szybę, śnieg trzeba usunąć również z dachu ponieważ stanowi realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego:

„Jadąc z grubą warstwą śniegu na dachu naszego samochodu wiatr po jakimś czasie zaczyna ten śnieg zmiatać z powierzchni. Śnieg leci na szyby innych kierujących, czym utrudnia prowadzenie samochodu.”

Zapłacić możemy róznież za zakryte, nieodśnieżone tablice rejestracyjne, w tym wypadku mandat może wynieść do 100 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.