RYBNIK: Policja i streetworker na pomoc bezdomnemu

by

Okres zimy i mrozów to trudny czas dla wszystkich bezdomnych. Ujemne temperatury trudno znieść bez stałego, ogrzewanego pomieszczenia. Doskonale wiedzą o tym służby miejskie. Dlatego co rusz pojawiają się apele, by nie być obojętnym. Tym razem policjanci oraz streetworker z OPS-u w Rybniku dotarli do mężczyzny, który mieszkał w namiocie. Wspólnie udało się namówić go do przeniesienia do schroniska w Rybniku. W akcji brali udział asp. Angelika Strzebińczyk oraz sierż. Kamil Kazek oraz Dariusz Piotrowski z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Policjanci apelują byśmy na podobne sytuacje nie byli obojętni i natychmiast alarmowali odpowiednie służby, w tak trudnym okresie organizm ludzki jest bowiem narażony na silne wychłodzenia. Wielokrotnie w tych sytuacjach problemy pogłębia alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.