Rybnik – szkoły rezygnują z zielonych szkół

by

To kolejny efekt strajku nauczycieli i rozczarowania tym co się dzieje w Polskiej edukacji – nauczyciele są przekonani, że przy obecnych zarobkach i ilości godzin spędzonych w szkołach nie będą dodatkowo angażować się w wycieczki, czy zielone szkoły. W efekcie w tym roku nie będzie żadnych szkolnych wypadów. Skąd takie podejście? Kilkudniowy wyjazd to dla nauczycieli praca na 24h na dobę, jeśli to wycieczka kilkudniowa trzeba być w gotowości niemal cały czas, czasem nawet do późnych godzin nocnych trzeba uspokajać dzieci. W obliczu strajku, niewielkich podwyżek nikt nie ma ochoty się aż tak angażować – twierdzą nauczyciele. W efekcie na zielone szkoły i wycieczki pojadą tylko te dzieci, którym nauczyciele zarezerwowali wycieczki jeszcze w poprzednim roku szkolnym – zaliczki są popłacone, miejsca noclegowe zarezerwowane. Kto straci? Oczywiście dzieciaki. Zamiast zielonej szkoły jest czerwony alarm wśród nauczycieli, tylko politycy nie dostrzegają tych kolorów.

One Response to "Rybnik – szkoły rezygnują z zielonych szkół"
  1. W Katowicach powstała szkoła prywatna i pomimo faktu, ze czesne to 2000 złotych, coraz więcej chętnych jest. W sumie gdyby pozbierać te wszystkie opłaty za zajęcia dodatkowe, bo przecież w szkole dziś się nie uczy, to wyjdzie podobnie. Tylko po co mówi się, że w Polsce szkoła, edukacja jest darmowa!!!!!>!>!!!>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.