Rybnik: wymierające centrum miasta

by

Spacerując po uliczkach i chodnikach ścisłego centrum miasta można mieć wrażenie, że handlowa część miasta stale, powoli wymiera. Deptak od Bazyliki w stronę Rynku, pozbawiony przedsiębiorców zaczyna przypominać, na którym etapie rozwoju jest miasto. Oczywiście powodów może być kilka, kilkanaście. W tym otwarcie dużych centrów handlowych, w których zlokalizowane są sklepy i sklepiki. Kamienice niestety wyludniają się i niszczeją. Tu była całkiem niedawno piekarnia, tam był sklep odzieżowy. Dziś zabudowania świecą pustkami lub informacjami biur nieruchomości o możliwości kupna lub wynajmu.

Czasem można mieć niestety wrażenie, że zdecydowanie prężniej i szybciej rozwiają się na przykład Żory. Wystarczy porównać naszą strefę ekonomiczną, z tą żorską. Gdzie te czasy, gdy od strony Żor jechaliśmy rano w ogromnych korkach w sznureczku samochodów z tablicami zaczynającymi się od SZO …..? To kolejny dowód na potwierdzenie tezy iż zarządzający miastem mają wpływ na to co w konkretnej miejscowości się dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.