Tężnia w Rybniku

by

Chcieliśmy …. to mamy! Tężnia solankowa jest w Rybniku! Przypomnijmy, że wart milion złotych projekt budowy powstał dzięki inicjatywie mieszkańców. Całość zawiązała się w dumnie brzmiącą nazwę “Budżet Obywatelski”. Co prawda od otwarcia trochę już minęło, a zarówno parking, jak i obejście nie zostało jeszcze wykończone, ale mieszkańcy Rybnika już korzystają z nowej inwestycji, na własne zresztą życzenie. Jak to wszystko wygląda z zewnątrz? Zobaczcie galerię zdjęć:

Oczywiście pozostało jeszcze kilka niedoróbek, ale jako urodzony optymista wierzę, że w najbliższym czasie miastu uda się z nimi uporać. Tak wygląda na przykład parking tuż przy ulicy Przemysłowej, miejsce, w którym możemy zostawić samochód: 

Utrudniony nieco jest także sam wjazd na parking – bardzo wąski przesmyk. W okolicach tężni mamy za to do dyspozycji książki:

Wszystko to w ramach Rybnickiej Biblioteczki Plenerowej. Nie wiem jak Wy, ale ja i tak czuję niedosyt patrząc na Tężnię. Pamiętam jak za dziecka w tym miejscu kąpaliśmy się w basenie, plażowaliśmy się bez obaw, że ktoś nam wskoczy na głowę. Dziś mamy tylko Rudę i ogromny tłok w upalne dni, a przecież całkiem niedawno mieliśmy w Rybniku tak duży wybór kąpielisk, między innymi tu, w miejscu obecnej tężni. 

 

One Response to "Tężnia w Rybniku"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.