Uchwała ekologiczna

by

Ostatnie dni, gdy normy przekroczenia zanieczyszczeń znowu w naszym mieście kilkukrotnie przekraczały normy, jak bumerang przypomniały nam jak ma się sytuacja w przypadku jakości tego czym oddychamy. Jest szansa na zmiany?

Jeszcze dziś podczas sesji rady miasta radni mają podjąć decyzję czy budynki mieszkalne ogrzewane w sposób ekologiczny zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości. Celem jest oczywiście walka ze smogiem w Rybniku. Według założeń projektu budynki, które od 1 stycznia 2020 roku będą ogrzewane w sposób ekologiczny będą zwolnione z podatku. Mowa tutaj o pompach ciepła, podłączeniach do sieci ciepłowniczej, energii elektrycznej, oleju opałowym.

Warto również wspomnieć, że zwolnione byłyby tylko budynki mieszkalne jednorodzinne, wolno stojące, budynki w zabudowie bliźniaczej, szeregowej. Zwolnienie nie dotyczyłoby budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Program zakłada zwolnienie z opłat na przestrzeni 2 lat

18:15 AKTUALIZACJA (TRWA SESJA) Komentarz własny, subiektywny, mieszkańca Rybnika:

Na chwilę obecną, jak to zwykle bywa podczas sesji rady miasta, z jednej strony rozdawnictwo, skarbnikowe żale związane z mniejszą ilością pieniędzy wpadających do budżetu, samorządowe przepychanki (nie chcem ale muszem, jestem za a nawet przeciw). Jakieś dziwne mam wrażenie, że niewiele wnosi całe to narzekanie i marudzenie. Największy problem to dodatkowe obciążenie urzędników, którzy będą mieli więcej pracy w związku z przyjmowaniem wniosków osób starających się o zwolnienie z podatku od nieruchomości. W sumie to po raz pierwszy usłyszałem, że w przypadku tornada, jeśli zabraknie prądu to nadal można ogrzewać dom za pomocą gazu! Jak to możliwe Pani radna? Co to za alternatywa, która nie działa gdy prądu nie ma? No chyba, że chodzi o podgrzewanie pomieszczeń za pomocą kuchenki gazowej w kuchni?! Gazem to powinniście przyjąć uchwałę i basta!

18:30 Uchwała przegłosowana!!!! Wszyscy radni zagłosowali za uchwałą zwalniającą z podatku od nieruchomości! Pomimo wzajemnego obrzucania się winami, oskarżeniami wreszcie jakiś pozytyw z tego spotkania na szczycie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.