Uroczystości – Święto Konstytucji 3 maja w Rybniku

by

To był wyjątkowy dzień w Rybniku. Tylko teoretycznie zwykły piątek, jak co tydzień. Od samego rana ze względu na święto samochodów znacznie mniej niż zwykle, Rybnik leniwo budził się do życia, by w okolicach południa uczcić jeden z najważniejszych dni w życiu nie tylko mieszkańców Rybnika, ale również całej Polski.

W naszym lokalnym wymiarze w mieście, w Bazylice św. Antoniego odprawiona została msza, później odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz przemarsz na Rynek. Pod Ratuszem odśpiewany został hymn. Pomimo ogromnej ilości chmur nad miastem uroczystość odbyła się bez większych zakłóceń atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.