Utrudnienia na torach

by

Osoby z Rybnika korzystające z połączenia między Katowicami a Rybnikiem właśnie doskonale wiedzą jak wygląda połączenie między tymi miastami. Katowice-Mikołów-Orzesze-Leszczyny-Rybnik – to właśnie problematyczne połączenie. Z czego wynika cały problem? Otóż między Ligotą a stacją w Leszczynach pociągi kursują tylko jedną nitką, w konsekwencji wszystkie składy muszą się mijać.

Rozwiązaniem ma być odbudowa tzw. mijanki na wysokości Łazisk Górnych (Brada), w efekcie ma się znacząco poprawić ruch na problematycznej linii. Aby jednak było lepiej, najpierw musi być gorzej. Krótko mówiąc mniej więcej miesiąc mają potrwać prace związane z przebudową peronu, rozjazdów oraz sieci trakcyjnej. Prace związane ze zmianami będą odbywały się jednocześnie także na wysokości stacji Czerwionka – Dębieńsko. W związku z tym faktem od dziś przez miesiąc na trasie Mikołów – Leszczyny będzie podróżowała zastępcza komunikacja autobusowa. Szykujmy się zatem na problemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.