Wymiana dowodu w Rybniku

by

Dzięki uprzejmości Banku ING dowiedziałem się o kończącym się terminie ważności dowodu osobistego gdzieś na poziomie września 2017 roku, ale jak to zwykle bywa w takich przypadkach wymianę dokumentu cały czas odwlekałem. Dopiero informacja z banku o tym iż powinienem to zrobić najpóźniej miesiąc przed utratą ważności mnie zmobilizowała. Podobno w momencie utraty ważności dokumentu możliwość wykonywania jakichkolwiek operacji bankowych jest z automatu blokowana. Przy okazji wyczytałem, że nie muszę iść do Urzędu Miasta Rybnika, baaa nie muszę nawet iść do fotografa by dziś wyrobić dowód. Szybko okazało się też, że nie muszę wszystkiego składać poprzez Urząd. Jak to możliwe? Całą procedurę przeszedłem za pomocą …. konta internetowego w Banku oraz Profilu Zaufanego właśnie w sieci. Ktoś może powiedzieć – nie wierzę, że tak można. Osobiście też tak myślałem, ale szybko okazało się, że to łatwiejsze niż myślałem. Założyłem zatem konto na stronie 

https://pz.gov.pl/dt/index

Konto połączyłem z kontem internetowym w Banku, zrobiłem sobie osobiście zdjęcie telefonem komórkowym 😉 i przesłałem wniosek. Jakież było moje zdziwienie, gdy po kilku dniach dostałem informację o tym, że dowód czeka na mnie w Urzędzie Miasta w Rybniku. Zadzwoniłem zatem na Chrobrego by dopytać czy to faktycznie nie jest jakaś ściema, ponieważ do wykonania samego zdjęcia zbytnio się nie przykładałem. Okazało się, że faktycznie dokument zupełnie za darmo mogę podejść odebrać. Wybrałem się więc do Urzędu: 

Gdyby ktoś nie wiedział – sprawy związane z wymianą dowodów w Rybnickim Magistracie załatwiamy na pierwszym piętrze, wychodząc po schodach  lub wyjeżdżając windą na pierwsze piętro na pewno zobaczymy informację gdzie, co i jak. Wchodzimy do pomieszczenia: 


W tym miejscu muszę pochwalić nasz Magistrat – szybko i sprawnie mnie obsłużono, poinformowano także o fakcie powiadomienia Banków o wymianie dowodu itp . Całe „załatwianie” zajęło mi z zegarkiem w dłoni 8 mintu i 37 sekund od wejścia do wyjścia. Generalnie uważam sposób z elektronicznym przesłaniem wniosku i odbiór dokumentu na miejscu w mieście za doskonały. Równie ważne jest to, że nie musiałem robić zdjęcia. Dodam tylko, że za przesłanie wniosku i wyrobienie dokumentu nie zapłaciłem ani grosza!

Jeśli ktoś z Was chciałby poznać więcej szczegółów zapraszam do kontaktu mailowego ze mną.

4 Responses to "Wymiana dowodu w Rybniku"
  1. Dokładnie tak jak napisałeś. Stosowałem się do tego co tam napisali. Tło zdjęcia białe, twarz na wprost, ubrałem koszulę i cyknąłem sobie foto. Przesłałem formularz poprzez epuap i po 3-4 dniach dostałem wiadomość że dowód jest w urzędzie do odbioru. Szybko i sprawnie

  2. Kurcze nie wiem jak mam Ci dziękować, miałem taką sytuację że nie chcieli mnie puścić z roboty i nie miałem kiedy zrobić tego dowodu. Przez internet i stronę banku ing faktycznie się da to zrobić. Mega ci dziękuję za podpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.