Z sercem po serduszko

by

Akcja WOŚP trwa już 27 lat. Tak jak mówi jej twórca – niech trwa do końca świata i dzień dłużej. Dlaczego? To wspaniale kiedy ludzie jednoczą się wobec szczytnych celów. WOŚP zbiera  najczęściej na potrzeby najmłodszych pacjentów. Do tej pory zebrano blisko 1 mld zł. W skali potrzeb służby zdrowia może to mało, ale udział w akcji młodych ludzi, którzy już teraz połkną bakcyla pomagania, pozwala śmiało powiedzieć, że gdy dorosną chętniej podzielą się z potrzebującymi.

W roku ubiegłym rybniczanie składkami do puszek lub w inny sposób wsparli WOŚP kwotą ok. 280 tyś. zł. W tym samym czasie do naszego szpitala w formie darowizny trafiło sprzętu medycznego  za ok. 1 mln zł. Dzięki akcji Owsiaka Rybnik zyskał ponad trzykrotnie więcej niż ofiarowali mieszkańcy. Myślę, że jest to wystarczający powód, aby na widok puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odwracać głowy ale głębiej sięgnąć do portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.