Zmiany w gospodarce odpadami – protest mieszkańców

by

“To się nie mieści w głowie”, “Jak to możliwe, że ktokolwiek to zaakceptował” – mieszkańcy Rybnika są zdegustowani informacją zawartą w pismach wysyłanych w sprawie odbioru odpadów. Od listopada czekają nas zmiany.  

Rada miasta ustaliła, że odpady zmieszane będą odbierane tylko raz w miesiącu!

W harmonogramie wygląda to w następujący sposób:

– od października do kwietnia popiół i żużel odbierany będzie raz w miesiącu
– od listopada do marca odpady zmieszane odbierane będą raz w miesiącu
– od kwietnia do października odpady zmieszane odbierane będą co dwa tygodnie. 

To oznacza, że w ramach zmian trzeba będzie się zaopatrzyć w dodatkowy kosz na odpady zmieszane!! To w praktyce będzie oznaczało podwyżkę. Jak na to reagują mieszkańcy Rybnika?

“Jeśli ten przepis rzeczywiście wejdzie w życie to kubły z odpadami będziemy osobiście wywozili pod Urząd Miasta, kto wpadł na ten durny pomysł?! Co jeśli zima będzie w miarę ciepła? Czeka nas robactwo i szczury biegające po chodnikach i ulicach. Czy tak postępuje miasto w 21 wieku? Gdzie jest prezydent Kuczera, który się na to zgodził?”

Takie pismo otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców ulicy Platanowej w Rybniku. Z tego co udało nam się ustalić, w konsultacji z prawnikami tworzone jest pismo do rady miasta i prezydenta.

2 Responses to "Zmiany w gospodarce odpadami – protest mieszkańców"
  1. Bardzo dobry pomysł 1 raz w miesiącu !!!!! a może najlepiej wcale niech tego nie wożą . Co za dureń wpadł na tak genialny pomysł pewnie nad nim długo nie myślał żeby w sezonie grzewczym 1 raz w miesiącu odbierać popiół i odpady . Gdzie ludzie mają ten popiół składować ? Mam 3 kubły i w zimie z biedą dawałem rady wszystko pomieścić . Ile mam mieć tych kubłów na posesji żeby to w tej sytuacji ogarnąć 6 a może 7 szt. To jest jakiś żart czy debilizm XXI wieku . Co na to Pan Prezydent ??? . Panie P. Kuczera co Pan na ten temat ma do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Drodzy internauci,

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody: 

Korzystając z portalu otorybnik.pl wyrażam zgodę na  przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy zachowań w  Serwisie moich danych osobowych, zapisywanych w plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania z portalu  przez Studio Dekoracyjno – Projektowe ul. Platanowa 7 Rybnik oraz naszych Zaufanych partnerów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w  Polityce Prywatności. Naciśniecie przycisku [x] w tym oknie informacyjnym, oznacza zgodę. Zgoda na przetwarzanie danych w ww. celu może być w każdej chwili cofnięta poprzez link umieszczony w Polityce Prywatności.